


Projekt innowacji został zrealizowany jako pilotażowe wdrożenie nowoczesnych technologii zakupionych w ramach programu: „Laboratoria Przyszłości”. Podczas zajęć uczniowie poznawali podstawy projektowania przestrzennego oraz obsługę drukarki 3D, samodzielnie tworząc i drukując własne modele. Technologia druku 3D była wykorzystywana zarówno na lekcjach, jak i podczas szkolnych uroczystości oraz wydarzeń okolicznościowych. Działania te rozwijały kreatywność, kompetencje cyfrowe i techniczne uczniów, sprzyjały odkrywaniu ich talentów oraz zainteresowań, a także odpowiadały na potrzeby społeczności szkolnej i lokalnej. Projekt spotkał się z dużym zaangażowaniem uczestników i przyczynił się do popularyzacji innowacyjnych metod nauczania.
List Prezydenta m.st. Warszawy z okazji zakończenia roku szkolnego
List-Minister-Edukacji-Barbary-Nowackiej-na-zakonczenie-roku-szkolnego-2025-2026-6a3e15ac81617
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie dla młodzieży szkolnej „Kolej na Mechatronikę”, skierowanym do dwuosobowych drużyn uczniów klas 7–8 szkół podstawowych. Konkurs został przeprowadzony w Branżowe Centrum Umiejętności w dziedzinie eksploatacji i utrzymania kolejowych środków transportu przy ul. Wodnej 34 w Łodzi we współpracy z PKP Intercity S.A., Związkiem Pracodawców Kolejowych oraz Salezjańskimi Szkołami Rzemiosł
w Łodzi. Dzięki swojej wiedzy, umiejętnościom technicznym oraz doskonałej współpracy drużynowej nasi uczniowie osiągnęli znakomity wynik, zdobywając II miejsce.