Jak co roku w naszej szkole organizowany jest tydzień zdrowego jedzenia. W tym roku świętowaliśmy go od 6 do 10 października. W akcji wzięli udział uczniowie klas I-VIII.

Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowywali zdrowe posiłki. Przede wszystkim były to śniadania. Nie od dziś wiadomo że to właśnie śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Nasi uczniowie postanowili sprawdzić czy to prawda.

Zanim jednak przygotowano zdrowe dania był czas na pogadanki na temat zdrowego żywienia z wartości odżywczych, a nawet higieny mycia rąk. Wspomniano także o szkodliwym wpływie na nasz organizm niektórych substancji, zawartych w pożywieniu. Jednogłośnie do niezdrowego jedzenia zaliczono chipsy, fast foody i napoje o dużej zawartości cukru. Niektóre z zajęć były ściśle powiązane ze zdrowym tygodniem. Nauczyciele nawiązywali do zdrowego tygodnia prowadząc swoje zajęcia.

Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem. Uczniowie chętnie eksperymentowali tworząc treściwe i pożywne posiłki, bogate w witaminy, które niezbędne są w prawidłowej diecie. Kolorowe dania zachęcały do jedzenia, a satysfakcja płynąca z ich przygotowania napędzała apetyty na więcej!