Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka” co roku pobudza aktywność artystyczną i ujawnia talenty recytatorskie uczennic i uczniów SP 353.
W tegorocznych eliminacjach szkolnych 47. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” wzięło udział 24 uczestników z klas od 1. do 8. Nasi artyści reprezentowali bardzo wysoki poziom i zachwycali jury swoimi występami.
21 marca 2024 r. w siedzibie Ośrodka Działań Twórczych „Pogodna” odbyły się eliminacje dzielnicowe konkursu, podczas których naszą szkołę reprezentowali w trzech kategoriach wiekowych:  Hanna Sajecka (klasy 1-3), Agata Łada (klasy 4-6) oraz Zofia Świder (klasy 7-8).  Szacowne jury miało okazję wysłuchać najbardziej utalentowanych oratorsko uczennic i uczniów wesołowskich szkół.
Z ogromną radością i dumą informujemy, iż Zosia Świder z klasy 7a dzięki mistrzowskim wykonaniom przygotowanych utworów zajęła pierwsze miejsce w kategorii klas 7-8 i  reprezentowała naszą szkołę i dzielnicę w finale konkursu, w którym otrzymała WYRÓŻNIENIE – BRAWO!!!
W  kategorii klas 4-6 na trzecim miejscu uplasowała się Agata Łada z klasy 5b. Natomiast najmłodsza reprezentantka naszej szkoły – Hania Sajecka z klasy 1a pięknie debiutowała w kategorii klas 1-3.
Wszystkim wykonawcom  DZIĘKUJEMY i GRATULUJEMY. Jesteśmy z Was bardzo dumni.
Żywimy ogromną nadzieję, że praca z pięknym słowem będzie stale towarzyszyła młodym wykonawcom i stanie się inspiracją do dalszego rozwoju ich osobowości.

Izabela Buczkowska
Katarzyna Olejnik