Interdyscyplinarny Wojewódzki Konkurs o Zdrowiu zakończył się. Wśród nagrodzonych nie zabrakło uczniów naszej szkoły. 

Celem konkursu organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty jest popularyzacja wiedzy z zakresu higieny, chorób i zdrowia człowieka. Uczniowie przyswoili także wiedzę z zakresu zdrowego trybu życia. Poznali podstawowe pojęcia związane z medycyną. Udział w konkursie miał także na celu zachęcenie uczniów do podejmowania działań prozdrowotnych dla siebie oraz najbliższych. Reprezentanci naszej szkoły już od grudnia przygotowywali się do konkursu. Pięciorgu uczniom z klasy V b, VII a i VII c udało się przejść przez etap szkolny, następnie rejonowy, docierając do etapu wojewódzkiego.

W finale konkursu, który odbył się 10 maja w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie wzięło udział 219 uczniów z województwa mazowieckiego. Stawka była wysoka. Uczniowie mogli uzyskać tytuł finalisty lub laureata. Warto podkreślić, że według regulaminu finalistami zostają wszyscy uczniowie, którzy uzyskali co najmniej 25% punktów. Na tytuł Laureata z kolei mogli liczyć, Ci uczestnicy etapu wojewódzkiego, którzy uzyskali co najmniej 75% punktów.

Serdeczne gratulacje należą się wszystkim uczniom, którzy godnie reprezentowali Naszą Szkołę. Tytuł finalisty uzyskali Alicja Mendyk (kl. V b), Małgosia Małyszko (kl. VII c), Michał Pyła (kl. VII c) oraz Antoni Stawiarski (kl. VII a). Uczennica z klasy VII a  – Oliwia Bryk uzyskała najwyższy tytuł – Laureata.

Niewątpliwie uczniowie mają powody do radości, a wiemy że „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat!”.