Tradycje MMBS sięgają 1999 r., kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, które przypadły na czwarty poniedziałek października. Od 2008 r. obchodzimy w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku odbywa się on pod hasłem „Baśnie i legendy całego świata”. To wyjątkowy czas dla szkolnych bibliotek, które starają się pokazać wartość biblioteki oraz korzyści płynące z czytania.

W ramach obchodów MMBS biblioteka szkolna zaprasza:

– chętnych uczniów klas I – III do akcji  „Wyzwanie Czytelnicze”. Jej celem jest przeczytanie 9 książek o tematyce określonej na karcie „Wyzwanie Czytelnicze” i zdobycie pieczątki na każdym polu karty. Za zebranie kompletu pieczątek uczeń otrzyma tytuł „Mistrz Czytelnictwa”. Termin trwania akcji: październik 2021 roku – maj 2022 roku. Karta „Wyzwanie czytelnicze” do odebrania w bibliotece szkolnej.

– chętnych uczniów klas IV – VIII do udziału w konkursie wiedzy o baśniach, bajkach i legendach. Zgłoszenia do konkursu w bibliotece szkolnej do 15.10.2021r. Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej szkoły w zakładce Biblioteka.

–  uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły na Kiermasz książek z Hurtownią Taniej Książki z Tuliszkowa. Odbędzie się on w ramach naszej wieloletniej współpracy z Hurtownią Taniej Książki z Tuliszkowa. W ofercie znajdą się kolorowanki, łamigłówki, literatura popularno – naukowa, poradniki, beletrystyka. W ramach podziękowania za przeprowadzenie kiermaszu biblioteka szkolna otrzyma od księgarni darmowe pozycje książkowe wybrane przez bibliotekarzy.

Czas trwania kiermaszu: 11 października – 29 października