Moi Drodzy,

Wakacje dobiegły końca i pora powrócić do szkoły.

Mam nadzieję, że przez dwa miesiące odpoczęliście i zgromadziliście siły na cały rok nauki.

Rozpoczynający się rok szkolny 2023/2024 to kolejny czas nowych wyzwań, zdobywania wiedzy i nawiązywania przyjaźni. Wierzę, że dobrze wykorzystacie te dziesięć miesięcy które są przed nami.

Życzę Wam, aby ten rok upłynął w dobrej atmosferze, a nauka sprawiała Wam dużo satysfakcji.

Jeśli pojawią się trudności – nie poddawajcie się. W naszej szkole możecie zawsze liczyć na wsparcie i zrozumienie.

Hasłem roku szkolnego 2023/2024 będą słowa Marka Twaina, które są częścią jego szerszej wypowiedzi: „….PODRÓŻUJ, ŚNIJ, ODKRYWAJ”.

Patronem będzie Polski Odkrywca podróżnik, geograf, polarnik HENRYK ARCTOWSKI.

Chciałabym, aby rozpoczynający się rok szkolny był szczególny, zapraszam wszystkich Wielkich Odkrywców do wspólnego projektu. Zróbcie coś wyjątkowego dla siebie lub społeczności szkolnej, w zgodzie z powiedzeniem – możecie zrobić dzisiaj, a za to podziękujecie sobie w przyszłości. Na koniec roku wybiorę i nagrodzę najciekawsze wyzwania.

Życzę Wam Drodzy Uczniowie w nowym roku szkolnym wielu osiągnięć, twórczych pomysłów i spełniania marzeń.

Wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Oświaty oraz Rodzicom życzę spokojnego roku, sukcesów związanych z wychowaniem i edukacją dzieci i młodzieży, efektywnej współpracy oraz pomyślności w realizacji planów.

Na koniec pragnę podziękować wszystkim za otwartość na drugiego człowieka, która dzisiaj jest szczególnie ważna, kiedy pomagamy naszym sąsiadom z Ukrainy.

Ze szkolnym pozdrowieniem
Katarzyna Głusek-Wojciechowicz

List Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/nowy-rok-szkolny-nowe-wyzwania-i-nowe-szanse–list-i-zyczenia-od-ministra-przemyslawa-czarnka-z-okazji-rozpoczecia-roku-szkolnego-20232024

List Mazowieckiego Kuratora Oświaty Aurelii Michałowskiej

https://www.kuratorium.waw.pl/pl/informacje/aktualnosci/16722,Rozpoczecie-roku-szkolnego-List-Mazowieckiego-Kuratora-Oswiaty.html

List Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego 

https://edukacja.um.warszawa.pl/-/list-prezydenta-rafala-trzaskowskiego