Szanowni Państwo, Kochani Uczniowie, Drodzy Nauczyciele i Pracownicy Naszej Szkoły,

witam Was bardzo serdecznie po wakacyjnej przerwie.

 Wracamy pełni zapału, sił i nadziei, ale zadajemy sobie pytanie, jaki będzie rok szkolny 2021/2022.

Kochani Pierwszoklasiści, witam Was serdecznie i życzę Wam, aby czas spędzony w naszej szkole był fascynującą przygodą. Czujcie się tutaj dobrze i bezpiecznie, a starsze koleżanki i starsi koledzy otoczą Was opieką i przyjaźnią.

 Będzie to szczególny rok dla najstarszych uczniów – ósmoklasistów, którzy zakończą pewien etap swojego życia i czeka ich pierwszy poważny egzamin. Drodzy Ósmoklasiści, przed Wami rok wytężonej pracy, wielu zadań i obowiązków, ale też możliwości odniesienia sukcesów i pokonywania trudności.

Rok szkolny, który rozpoczynamy, będzie szczególny dla nas wszystkich, ponieważ dalej obowiązuje reżim sanitarny związany z pandemią COVID-19.  Pandemia na długo zmieniła i zmienia sposób funkcjonowania szkoły, ale także wpływa na życie w rodzinach, to wszystko odbija się na psychice naszych uczniów. Mam świadomość, że nauka zdalna często nie była tak efektywna jak proces edukacyjny odbywający się w murach szkoły. Dlatego też pozostaję w przekonaniu, że dzięki działaniom profilaktycznym, wspólnej odpowiedzialności i ostrożności rok szkolny 2021/2022 będzie rokiem  całej naszej społeczności, będziemy uczyć się w Naszej szkole, w budynku przy ul. Cieplarnianej. 

Drodzy Uczniowie, patronem roku szkolnego 2021/2022 będzie Janusz Korczak- przyjaciel i opiekun dzieci. Hasłem, które będzie nam przyświecało, będą jego słowa pełne radości i optymizmu: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. 

ŻYCZĘ NAM WSZYSTKIM RADOSNEGO I BEZPIECZNEGO ROKU SZKOLNEGO 2021/2022.

Ze szkolnym pozdrowieniem

                                                                                  Katarzyna Głusek-Wojciechowicz