Światowy Dzień Ziemi co roku obchodzony jest 22 kwietnia. W czasie pandemii uczniowie celebrowali święto w swoich domach i ogródkach. Poznaliśmy również zwycięzców w konkursie Wpływ zmian klimatu na metropolię warszawską”.

Celem tegorocznego Dnia Ziemi było posadzenie lub odświeżenie podłoża roślin. Ogłoszona przez nauczycieli akcja miała pozytywny odzew. Uczniowie z chęcią nagrywali filmy oraz wykonywali zdjęcia efektów swojej pracy. Wiosenne porządki przebiegały szybko i sprawnie. Uczniowie przekonali się, że trzeba naprawdę niewiele, żeby zadbać o naszą planetę. Dziękujemy uczniom i opiekunom, którzy włączyli się w akcję. Zachęcamy do podejmowania aktywnych czynności ratujących Ziemię codziennie. Takie działania zwiększają świadomość ekologiczną wśród młodzieży. Więcej zdjęć oraz filmów możemy znaleźć na szkolnym facebooku: https://www.facebook.com/sp353.

Wcześniej został ogłoszony konkurs fotograficzny organizowany przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct, mający na celu zwrócenie uwagi na zmieniający się nieustannie klimat. Wyróżniony został uczeń klasy II b – Adam Radzikowski. Dzięki dużemu zainteresowaniu Nasza Szkoła została nagrodzona zaproszeniem na wybraną wycieczkę edukacyjną zorganizowaną przez Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie, Lasy Miejskie Warszawa oraz Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim biorącym udział w konkursie! Więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/klimat-zmienia-warszaw-rozstrzygni-cie-konkursu-fotograficznego.

Martyna Dobrowolska

Magdalena Kruk

Patryk Pankowski