O tej porze, jak co roku decydowaliśmy o przystąpieniu do Szlachetnej paczki. Akcja  towarzyszy nam od początku istnienia naszej szkoły. Do tej pory  objęliśmy pomocą 147 rodzin, przygotowując dla nich 2577 paczek.

Każdego roku Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele oraz Pracownicy szkoły integrowali się wokół paczki. Wszyscy z radością czekaliśmy na moment jej pakowania. Czuliśmy satysfakcję z dobrze spełnionego obowiązku. Mieliśmy poczucie, że jesteśmy nieco lepsi…

Z ogromną przykrością  informuję Państwa, że w tym roku jako społeczność szkolna nie będziemy brać udziału w projekcie ☹.

Z racji przejścia wszystkich klas na nauczanie zdalne nie jesteśmy w stanie gromadzić i  przechowywać produktów spożywczych, chemicznych i innych na terenie szkoły. Wykluczona jest również możliwość wspólnego pakowania paczek ☹.

Ufam, że z takim zaangażowaniem, jak co roku włączymy się indywidualnie w pomoc potrzebującym,  także ze względu na to, iż sytuacja wielu rodzin pogorszyła się ze względu na trwającą pandemię.

Zachęcam Państwa do wsparcia akcji w małych społecznościach-rodziny, sąsiedzi, przyjaciele. Baza rodzin zostanie otwarta w najbliższą sobotę 14 listopada.

Majka Delura

szkolny koordynator akcji Szlachetna paczka