W  sobotę 17 listopada br. w  Szkole Podstawowej nr 353 odbyły się pierwszy. turniej szachowy z edycji Grand Prix SP 353.Zawody te składać się będą z 4 turniejów. Do punktacji  Grand Prix wliczać się będą najlepsze wyniki z 3 turniejów. Były to pierwsze rozgrywki w SP 353,a wzięli w nich udział zawodnicy już doświadczeni jak również tacy, którzy po raz pierwszy zagrali w turnieju. Rozgrywane partie  były pełne emocji i zaciętej rywalizacji. Każda zwycięska lub choćby zremisowana partia wzbudzała w zawodnikach emocje i chęć rozegrania kolejnej jeszcze lepiej. Turniej został zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Gambit„- Wesoła oraz Szkołę Podstawową nr 353.
Najlepszymi wśród zawodników okazali się:  
I miejsce – Woźnica Tomasz– MKS Polonia Warszawa
II miejsce – Kaczmarska Joanna – UKS MDK Otwock
III miejsce – Praczukowski Stanisław-UKS Szachylice-Chylice
Najlepszymi w poszczególnych kategoriach rankingowych zostali :
III kategoria szachowa- Maciej Groszyk- KK ”Anin”,
IV kategoria szachowa- Hubert Badocha-  KK „Anin”
V kategoria szachowa- Szymon Osypiuk- Gimnazjum nr 119-Wesoła,
Najlepszym zawodnikiem bez kategorii  okazał się Bernard Kłopocki- SP 173.
Na zakończenie turnieju Dyrektor SP 353  Katarzyna Głusek –Wojciechowicz skierowała słowa uznania dla wszystkich, którzy wzięli udział w rozgrywkach jak również miała przyjemność pogratulowania i wręczenia nagród tym, którzy osiągnęli najwyższe wyniki.
Na kolejne rozgrywki  do SP 353 zapraszamy w styczniu 2013r.
Dokładne  informacje o kolejnych turniejach będzie można znaleźć na stronie Mazowieckiego Związku Szachowego oraz stronie internetowej szkoły. Do zobaczenia.