Nasi rodzice wykonują bardzo ciekawe zawody. Na przykład mama Marysi jest stewardessą. Przyszła do nas w swoim mundurze i opowiedziała o specyfice zawodu, który wykonuje, a także o różnych rodzajach samolotów. Każde dziecko przymierzyło czapkę stewardessy. Pani podarowała nam upominki: książeczkę z zadaniami do wykonania i kredki. Na zakończenie spotkania nasza nauczycielka zaproponowała nam zabawę orientacyjno – porządkową „Samolot startuje, samolot ląduje”.

 

Mama Ali jest dziennikarzem radiowym. Przyszła do nas ze specjalnym sprzętem do nagrywania wywiadów. Mogliśmy obejrzeć prawdziwy mikrofon. Pani przeprowadziła z nami wywiad na temat bezpieczeństwa na drodze i nagrała nasze głosy na magnetofon. Ciekawym doświadczeniem było wysłuchanie tego, o czym wcześniej mówiliśmy. Niektóre dzieci próbowały zadawać pytania innym i w ten sposób wdrażały się do zawodu dziennikarza, ale nie było to łatwe zadanie. Na zakończenie spotkania mama Ali podarowała nam opaski odblaskowe, abyśmy bezpiecznie czuli się jako uczestnicy ruchu drogowego. W podziękowaniu za poświęcony nam czas, zaśpiewaliśmy Pani piosenkę.

 

Tatuś Ani jest policjantem.podczas spotkania opowiedział nam o swojej pracy i pokazał różne policyjne akcesoria, takie jak: legitymację policjanta, lizak, czapkę, kamizelkę kuloodporną, kajdanki. W prezencie otrzymaliśmy od Pana opaski odblaskowe.

 

Mama Olka zajmuje się produkcją pięknych kolorowych pufów. Jeden z nich przyniosła do naszej sali w ramach spotkania „Zawody naszych rodziców”. Chętne dzieci mogły usiąść na nim i sprawdzić, czy jest wygodny. Pani przeczytała nam również jedną z książek swojego synka.