07.11.14 r, wraz z dziećmi z grup 0a, 0b, 0d, obchodziliśmy Europejski Dzień Zdrowego Gotowania i Jedzenia. Po śniadaniu, ubrani w kolorowe fartuszki, przystąpiliśmy do działania. Kroiliśmy lub dzieliliśmy na części różne owoce: kiwi, jasne i ciemne winogrona, banany, mandarynki. Następnie nakładaliśmy je na wykałaczki i w ten sposób powstały owocowe szaszłyki!

Następnie udaliśmy się na uroczystość, gdzie przedstawiliśmy krótki program artystyczny, na który złożyły się: wierszyki – zagadki i piosenka o owocach z polskiego sadu.

Występy koleżanek i kolegów z innych grup bardzo nam się podobały.

Podczas uroczystości rozdano nagrody zwycięzcom w konkursie „Pani Jesień”. W naszej grupie I miejsce zajął Aleksander Franczak, II miejsce zajął Maks Pindral, III miejsce – Blanka Pawlak. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia. Wszystkim dzieciom gratulujemy!

Na zakończenie Europejskiego Dnia Zdrowego Gotowania i Jedzenia delektowaliśmy się smakołykami, które wcześniej przygotowaliśmy, ale także tymi, które przyrządziły dzieci z innych grup. Pychota!