Bieżący rok szkolny zaczęliśmy od przypomnienia całej społeczności szkolnej o całorocznej akcji „Zakręcona nakrętka” w ramach której pomagamy Dawidkowi Bondarowi. Cieszymy się, że prawie każdego dnia do specjalnych pojemników trafiają plastikowe nakrętki. Chwilę później zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt z Przytuliska ZNAJDKI k/Radzymina. Pomimo tego, że zgodnie z prośbą pracowników Przytuliska tym razem otoczyliśmy szczególną opieką koty, darczyńcy pamiętali również o psach. 

Z okazji Dnia Życzliwości przedstawiciele szkolnych wolontariuszy zostali zaproszeni do Przedszkola nr 260 w Starej Miłośnie. Natalia i Wiktoria posiłkując się rysunkami oraz plakatami opowiedziały dzieciom o akcjach, które są organizowane przez SKW w naszej szkole. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega „wolontariat” i kim jest „wolontariusz”, a na koniec spotkania wysłuchały bajki. Wszyscy świetnie się bawili. Było to miłe doświadczenie i okazja do zaplanowania kolejnego spotkania z młodszymi przyjaciółmi. Odpowiedzieliśmy również na prośbę SP nr 341 w Warszawie i w ramach akcji „100 na 100 czyli 100 zabawek na 100 – lecie Niepodległości” ogłosiliśmy zbiórkę nowych pluszowych maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych dla małych pacjentów warszawskich szpitali. Zebrane dary w okresie świątecznym zostały przekazane do szpitali.

Jak co roku dużym wyzwaniem  okazała się organizacja Charytatywnego Kiermaszu Świątecznego. Przygotowania rozpoczęły się już we wrześniu. W ruch, pod czujnym okiem p. Izabeli Krassowskiej i p. Joanny Sonnenberg, poszły nożyczki, igły z nitką, szpilki, cekiny, koraliki itp. Wszystko zostało wykonane własnoręcznie przez szkolnych wolontariuszy, uczniów, rodziców i nauczycieli z naszej szkoły. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców i nauczycieli, który już po raz kolejny wsparli nas w tym przedsięwzięciu. Zebrane w tym roku fundusze 4720 zł zostały przekazane na potrzeby Polskiego Hospicjum w Wilnie. W czasie trwania kiermaszu odbył się po raz pierwszy w naszej szkole Maraton Pisania Listów, organizowany przez międzynarodową organizację zajmującą się obroną praw człowieka Amnesty International. Chętni uczniowie z klas VI – VIII, pracownicy szkoły, rodzice, mieszkańcy osiedla pisali listy w sprawie Gulzar Duszenowej, która walczy o prawa osób z niepełnosprawnościami i prosiliśmy, by rząd Kirgistanu poparł jej walkę o zmianę podejścia do osób niepełnosprawnych. Naszymi listami chcieliśmy również sprawić, by władze Kenii pozwoliły społeczności Sengwer (brutalnie wyrzuconej z ziemi swoich przodków) żyć spokojnie na własnej ziemi.

W grudniu z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza uczniów klasy II c odwiedziła p. Beata Zowczak – wolontariusz Przytuliska ZNAJDKI. Uczniowie mieli okazję, dzięki opowieściom naszego gościa, poznać bliżej naszego podopiecznego – psa Sparkiego, któremu pomagamy od trzech lat. Kilka dni temu liczyliśmy fundusze zebrane w czasie ostatniej zbiórki. Dzięki hojności ofiarodawców udało się zebrać 334,49 zł.

W ramach akcji „Marzycielska Poczta” napisaliśmy listy i pozdrowienia do Wiktorii, która już na pewno je otrzymała i mamy nadzieję, że sprawiły jej radość.

Naszym młodszy kolegom z klasy 1d pomagamy na lekcji informatyki i na zajęciach plastycznych. Jest to świetna okazja do zawarcia przyjaźni oraz wykazania się serdecznością i zrozumieniem.

W październiku ogłosiliśmy dla uczniów klas IV – VIII konkurs na „Logo Szkolnego Wolontariatu”. Już wkrótce ogłosimy, kto jest autorem zwycięskiej pracy.

Na sam koniec będziemy się chwalić J 6 grudnia, podczas I Gali Wolontariatu Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy, Wiktoria Czapska i Natalia Podlasek z kl. VIII c, otrzymały dyplomy uznania za działalność wolontariacką.