Szanowni Państwo,

w ramach prowadzonego od trzynastu lat największego samorządowego programu stypendialnego w Polsce miasto stołeczne Warszawa wsparło już ponad trzy tysiące uczniów i studentów. Zachęcamy do poinformowania uczniów Państwa szkoły o możliwości starania się o Stypendia m. st Warszawy im Jana Pawła II na rok 2017/2018.

Poniżej przesyłamy informację na temat Stypendiów, a w załączeniu list Pani Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Serdecznie prosimy o rozwieszenie plakatów, które powinny już do Państwa dotrzeć za pośrednictwem Wydziałów Oświaty dzielnic.

Prosimy także o zamieszczenie informacji o Stypendiach na Państwa stronach internetowych, w mediach społecznościowych oraz o poinformowanie uczniów.

Zapraszamy na stronę stypendiajp2.pl do zapoznania się ze wszystkimi informacjami dotyczącymi
Stypendiów.

Operatorem Stypendiów m. st. Warszawy im. Jana Pawła II jest Centrum Myśli Jana Pawła II, Instytucja Kultury m.st Warszawy.

Informacja o Stypendiach:

W tym roku już po raz 13. warszawscy uczniowie i studenci mogą się ubiegać o Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.

O Stypendium mogą się ubiegać uczniowie i studenci warszawskich szkół, jeśli:

– dobrze się uczą,
– osiągają sukcesy naukowe, sportowe, artystyczne albo angażują się w działania społeczne,
– miesięczny dochód netto na jednego członka ich rodziny nie przekracza kwoty 1100 zł.

Stypendia wynoszą od 200 do 1500 zł miesięcznie. Kandydat, który chce otrzymać stypendium, musi wypełnić wniosek dostępny na stronie formularze.centrumjp2.pl.

Wydrukowany i podpisany wniosek wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć osobiście lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej w Centrum Myśli Jana Pawła II, przy ul. Foksal 11.

Termin składania wniosków dla uczniów mija 31 lipca 2017 roku, a dla studentów – 10 października 2017 roku.

Szczegółowe informacje: stypendiajp2.pl

Kontakt w sprawie Stypendiów: stypendia@centrumjp2.pl
Facebook: https://www.facebook.com/stypendiajp2/

List_Prezydent_m.st.Warszawy