Pomnik Chopina Klub Młodego Odkrywcy zaprasza wszystkich uczniów klas 4-7 do udziału w konkursie wiedzy o Fryderyku Chopinie „MUZYCZNE SERCE POLSKI”. Konkurs będzie przeprowadzony w trzech etapach: klasowym, szkolnym i dzielnicowym.

7 marca 2018 r. uczniowie zaprezentują swoją wiedzę w klasowych eliminacjach.  Wyłonimy w nich trzyosobowy zespół reprezentujący klasę w etapie szkolnym (28.03.2018 r.). Zwycięska drużyna weźmie udział w finałowych rozgrywkach, w których zmierzą się uczniowie naszej dzielnicy.

W ramach przygotowań do konkursu proponujemy uczniom zabawę z kodami QR, podczas której dzieci poznają życie i twórczość naszego tegorocznego patrona.

Rozpocznie się ona w dniu urodzin F. Chopina 22 lutego i trwać będzie do 6 marca 2018 r. W tym czasie uczniowie grupowo lub indywidualnie, w czasie przerw będą mogli korzystać z telefonów, w celu skanowania kodów za pomocą aplikacji, którą można bezpłatnie pobrać z Internetu.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Źródła:

https://www.google.pl/search?q=chopin&tbm=isch&source=lnt&tbs=sur:f&sa=X&ved=0ahUKEwjDgKal8rTZAhVG2aQKHWVAB-gQpwUIHg&biw=1280&bih=614&dpr=1#imgdii=QQb6adAztpjcxM:&imgrc=i9dr9tHLT3t_kM:

https://www.google.pl/search?q=chopin&tbm=isch&source=lnt&tbs=sur:f&sa=X&ved=0ahUKEwjDgKal8rTZAhVG2aQKHWVAB-gQpwUIHg&biw=1280&bih=614&dpr=1#imgrc=Fbo7EGm6r5DpgM: