ZASADY ZAPISÓW NA WYCIECZKI I WYJŚCIA POZA WPE

Rodzice (lub dzieci osobiście) zapisują dzieci na 3 wybrane wycieczki na dany tydzień. W przypadku wolnych miejsc, dziecko może wziąć udział w więcej niż 3 wycieczkach tygodniowo.

Wychowawcy i kierownik WPE ustalą listy wycieczkowe tak, by każde z dzieci miało szansę wziąć udział w przynajmniej jednej wycieczce. Kryteriami ustalania listy wycieczkowej będą kolejność zgłoszeń oraz ilość wycieczek, w których dziecko brało wcześniej udział. Do każdej wycieczki wymagana jest pisemna zgoda rodzica (prawnego opiekuna). Prosimy o odpowiednie przygotowanie dziecka jadącego na wycieczkę – odpowiedni strój, zapas napoju, ewentualnie prowiant.

Dzieci, które nie będą przygotowane do wycieczki i dzieci, które nie przestrzegają zasad obowiązujących podczas wycieczek – nie wezmą w niej udziału.

Z basenu korzystają TYLKO dzieci powyżej 8 roku życia. W przypadku basenu poza zgodą na wycieczkę konieczne jest oświadczenie rodzica oraz legitymacja szkolna. Oświadczenie rodzic wypełnia raz na cały czas trwania Lata w Mieście.

Listy wycieczkowe (przejazdowe) weryfikowane są każdego dnia rano w godz. 8.30 – 9.00 na dany dzień. Na miejsca dzieci nieobecnych w WPE na listę wycieczkową wpisane będą dzieci z listy rezerwowej.

Harmonogram wycieczek może ulec zmianie.

 

 

Kierownik WPE SP 353

 

 

HARMONOGRAM WYCIECZEK I ATRAKCJI W WPE

25 – 28 CZERWCA

 

24.06 PONIEDZIAŁEK

DZIEŃ ORGANIZACYJNY – NIE JEDZIEMY NA WYCIECZKI

 

25.06 WTOREK

BASEN WESOLANDIA (3 grupy) ,wyjazd ok. godz. 9.45, powrót ok. godz. 13.30

TYLKO dla dzieci powyżej 8 r.ż. (obowiązują: zgody, oświadczenia, legitymacje)

 

W WPE Warsztaty prowadzone przez edukatorów Stowarzyszenia „ROZWIŃ SIĘ” Edukacja, Kultura, Sport.

Głównym celem warsztatów GRAM, GRASZ, GRAMY jest rozwój umiejętności matematycznych dzieci. Podczas warsztatów, grając w gry planszowe, karciane, z kośćmi można rozwinąć umiejętoności matematyczne – logiczne myślenie, koncentrację, przewidywanie następstw, umiejętność liczenia w pamięci ale także ciekawie spędzić czas wolny.

 

26.06 ŚRODA

  1. SŁAWNI MIESZKAŃCY STARÓWKI, Wyjazd ok. godz. 10.45, powrót ok. godz. 14.15

Letnie spacery z przewodnikami Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych Złota Kaczka. Przewodnicy są ubrani w specjalne stroje a dzieci spacerują z komiksowymi mini-przewodnikami-malowankami. Spacer po obszarze Starego i Nowego Miasta z opowieścią o jej dawnych mieszkańcach, ważnych w historii miasta i Polski (Antoni Magier, Maria Skłodowska, Aleksander Czamer, Tylman van Gameren, Wojciech Oczko i inni).

 

  1. BĄDŹ BEZPIECZNY LATEM W MIEŚCIE, wyjazd ok. godz. 9.00, powrót ok. godz. 14.30

piknik inaugurujący akcję „Lato w Mieście organizowany wspólnie przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Biuro Edukacji, Biuro Sportu, Stołeczną Estradę.  

Na dzieci i młodzież czekają liczne atrakcje przygotowane przez  przedstawicieli służb mundurowych. Będzie można zobaczyć m.in. pojazdy i specjalistyczny sprzęt używany na co dzień przez funkcjonariuszy służb ratowniczych i mundurowych. Dodatkowe atrakcje sportowe zapewnią UKS Akademia Walki, organizując pokaz sportów walki i samoobrony, Polskie Stowarzyszenie Palantowe, które poprowadzi gry i zabawy sportowo-rekreacyjne oraz mini trening z nauką gry w palanta oraz Warszawskie Centrum Sportu Młodzieżowego „Agrykola”, na boiskach którego, przygotowane zostaną różne gry i zabawy oraz turniej gry w piłkę nożną. Przez całą imprezę na scenie czekać będą również liczne konkursy z upominkami i nagrodami.

 

  1. BASEN WESOLANDIA , wyjazd ok. godz. 9.45, powrót ok. godz. 13.30

TYLKO dla dzieci powyżej 8 r.ż. (obowiązują: zgody, oświadczenia, legitymacje)

 

W WPE warsztaty gotowania WIEM CO JEM  których organizatorem jest kampania społeczna „Wiem, co jem”.

Podczas wspólnego gotowania uczestnicy będą rozmawiać o zasadach prawidłowego żywienia i o tym dlaczego należy wybierać  produkty jak najbardziej różnorodne w ciągu dnia, zarówno owoce jak i warzywa, czy też różnego rodzaju produkty zbożowe, mięsne i nabiałowe oraz tłuszcze.

 

27.06 CZWARTEK

  1. NATURA NIEZWYKŁY KONSTRUKTOR, wyjazd ok. godz. 11.00, powrót ok. godz. 15.00

Biologiczne warsztaty laboratoryjne z cyklu „Szkiełko i oko, czyli zabawa z nauką. Edukacyjne warsztaty laboratoryjne dla najmłodszych”, 
Dzieci podczas tych warsztatów poznają najdoskonalsze konstrukcje natury i dowiedzą się, jak wiele wynalazków człowieka oraz przedmiotów codziennego, użytku opartych jest na tym, co udało nam się odkryć i zaobserwować w naturze, będą obserwować kształt nasion klonu „nosków” i dowiedzą się o ich funkcji, oraz poszukają odpowiedników w konstrukcjach człowieka – śruba, śmigło, helikopter, zbudują własny model latającego śmigła, dowiedzą się, jakie rozwiązania zapewniły mniszkowi lekarskiemu i łopianowi skuteczne rozprzestrzenianie się – i jak te rozwiązania wykorzystali ludzie, i … wiele innych zadań…

FUNDACJA BIOEDUKACJI I BIOCENTRUM EDUKACJI NAUKOWEJ ZASTRZEGAJĄ SOBIE PRAWO DO WYKONYWANIA DOKUMENTACJI FOTOGRAFICZNEJ WARSZTATÓW NA POTRZEBY SPRAWOZDANIA Z REALIZACJI PROJEKTU ORAZ DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI. NINIEJSZYM, ZGŁASZAJĄC DZIECKO NA WARSZTATY, WYRAŻAJĄ PAŃSTWO ZGODĘ NA ROBIENIE PRZEZ ZDJĘĆ I WYKORZYSTYWANIE ICH PRZEZ FUNDACJĘ BIOEDUKACJI NA POTRZEBY SPRAWOZDANIA Z REALIZACJI PROJEKTU DO BIURA EDUKACJI M.ST. WARSZAWA ORAZ INNYCH SPRAWOZDAŃ FUNDACYJNYCH.

  1. BASEN WESOLANDIA (2 grupy), wyjazd ok. godz. 9.45, powrót ok. godz. 13.30

TYLKO dla dzieci powyżej 8 r.ż. (obowiązują: zgody, oświadczenia, legitymacje)

 

28.06 PIĄTEK

Dzień z Legią Warszawa

1 grupa – wyjazd ok. godz. 10.00, powrót ok. godz. 13.00

2 grupa – wyjazd ok. godz. 10.30, powrót ok. godz. 13.30

3 grupa – wyjazd ok. godz. 11.00, powrót ok. godz. 14.00

 

Odwiedzimy stadion Legii Warszawa. Spędzimy czas m.in. na najsławniejszej i najgłośniejszej trybunie kibiców Legii Warszawa – „Żylecie”, zróbimy zdjęcie przy ławkach rezerwowych, zobaczymy skąd piłkarze wychodzą na murawę oraz poznamy „Galerię Mistrzów”. Odwiedzimy piłkarską szatnię i zobaczymy  strefę pracy dziennikarzy.