W sobotę 18 listopada 2017 r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 385 odbyły się rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Mazowsza Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych w Szachach Szybkich. W turnieju rywalizowało około 500 szachistów z całego Mazowsza. Dzielnica Wesoła już po raz siódmy była gospodarzem tak prestiżowej imprezy szachowej. Patronat nad turniejem objął Burmistrz Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy. Organizatorami rozgrywek był Mazowiecki Związek Szachowy oraz Uczniowski Klub Sportowy „Gambit”- Wesoła.

Wśród 78 drużyn Szkół Podstawowych grając w czołówce turnieju wysokie 13 miejsce zdobyła pierwsza drużyna SP 353 im. „Wielkich Odkrywców” w składzie: Konrad Uziębło, Zofia Łaszczuk, Bernard Grudziński, Katarzyna Pastuszko W klasyfikacji indywidualnej bardzo wysokie miejsce zdobyła również zawodniczka drugiej drużyny SP 353 Marcelina Łaszczuk, która zajęła 5 miejsce wśród zawodniczek. Druga drużyna w składzie: Jakub Raff, Timo Neef, Franciszek Polnik, Marcelina Łaszczuk, także dzielnie walczyły o osiągnięcie jak najwyższych wyników. plasując się w połowie tabeli.