W dniach 27,28 maja oraz 11 czerwca 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 353 rywalizowali w rozgrywkach szachowych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.    W turnieju szachów szybkich na najwyższym podium stanęła Katarzyna Pastuszko zdobywając I miejsce oraz złoty medal wśród zawodniczek do lat 10. Bardzo wysoko uplasowała się również w tej samej kategorii Marcelina Łaszczuk zdobywając II miejsce i srebrny medal. Na podium stanęła także Zofia Łaszczuk, która wywalczyła III miejsce, brązowy medal wśród juniorek do lat 12.W turnieju szachów klasycznych srebrny medal zdobyła Katarzyna Pastuszko plasując się na II miejscu wśród zawodniczek do lat 10.Wśród chłopców do lat 12 wysoki wynik osiągnął Bernard Grudziński – 16 miejsce oraz Konrad Uziębło, który  zajął 26 miejsce wśród 70  zawodników do lat 10.