Drodzy Rodzice,

Nasza szkoła podejmując różnorodne projekty w ramach realizacji hasła roku „ Są dwie rzeczy które możemy dać naszym dzieciom: pierwsza to korzenie, druga to skrzydła”, zachęca dzieci i rodziców do rozmów i wykonywania wspólnych prac poświęconych rodzinie.

W bieżącym roku szkolnym na wszystkich poziomach edukacyjnych uczniowie brali udział w tworzeniu drzew genealogicznych swoich rodzin, poznawali stare zwyczaje, stroje i tradycje, malowali portrety  babć i dziadków, projektowali herby rodowe, wspólnie z rodzicami opisywali historie z życia rodziny z dawnej i bliższej przeszłości. Starsi uczniowie przeprowadzili wywiady- reportaże z członkami swoich rodzin, a niektórzy nakręcili krótkie filmy. Wszystkie te działania służyły pogłębianiu relacji w rodzinach, lepszemu poznawaniu  ich przeszłości i budowaniu rodzinnych więzi.

Zdając sobie sprawę z ważności rodziny w życiu każdego dziecka, w związku ze zbliżającym się  ustanowionym  przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Międzynarodowym Dniem Rodziny zachęcamy Was do udziału w akcji „2 godziny dla rodziny” zapoczątkowanej przez Fundację Humanites – Sztuka Wychowania.

Akcja zachęca przedsiębiorców, aby w dniu 15 maja skrócili o 2 godziny dzień pracy swoim pracownikom i umożliwili im spędzenie tego czasu ze swoimi bliskimi.

Fundacja Humanites na swoich stronach podpowiada sposoby spędzenia wolnego czasu z dziećmi, wskazuje jak budować relacje w rodzinie i przygotowywać dzieci do aktywnego, dorosłego, rodzinnego życia.

 

My również zachęcamy Państwa do udziału w akcji i podpowiadamy kilka pomysłów na miłe rodzinne popołudnie:

  • pieczenie ciasteczek według babcinych przepisów
  • rodzicielskie wspomnienia z dzieciństwa
  • „karuzela marzeń” – co moglibyśmy wspólnie zrobić, gdybyśmy mieli nieograniczony wolny czas
  • zapomniane zabawy z dzieciństwa rodziców (np. gra w klasy, wyścig kapsli)

 

Link do strony akcji: http://www.mamrodzine.pl/strefa-rodzicow/wydarzenia/2-godziny-dla-rodziny